| Χωρητικότητα μπαταρίας | 12 V 9.1Ah |
|---|---|
| Γωνία κάστερ | 25° |
| Ακτίνα στροφής (μ.) | 2,8 |
| Απόσταση από το έδαφος (χιλιοστά) | 135 mm |
| Βάρος πλήρως υγρών | 214 kg |
| Διαστάσεις (Μήκος x Πλάτος x Υψος) (χλστ) | 2.135 x 835 x 1.125 mm |
| Ίχνος (χλστ) | 98 mm |
| Κατανάλωση καυσίμου (λίτρα/χλμ) | 5,6/100 |
| Μεταξόνιο (χλστ) | 1455 mm |
| Τύπος πλαισίου | Ατσάλινο «διαμάντι» |
| Ύψος σέλας (χλστ) | 795 mm |
| Χωρητικότητα ρεζερβουάρ καυσίμου (λίτρα) | 16 l |
| Τροφοδοσία | Ηλ. ψεκασμός PGM-FI |
|---|---|
| Σχέση συμπίεσης | 11,7:1 |
| Τύπος | υγρόψυκτος, 4-χρονος 16-βάλβιδος παράλληλος τετρακύλινδρος DOHC |
| Μίζα | Ηλεκτρική |
| Διάμετρος & Διαδρομή (χλστ) | 76 x 55.1 mm |
| Διάμετρος γκαζιού (χλστ) | - |
| Εκπομπές CO2 (γρ/χλμ) | 129 |
| Κυβισμός (cc) | 1000 |
| Μέγιστη ισχύς KW (PS) / στροφές | 91 (124)/9.000 |
| Μέγιστη ροπή (Nm/στροφές) | 103/9.000 |
| Χωρητικότητα λαδιού (λίτρα) | Lower 3.0 / Upper 3.5 |
| Τύπος συμπλέκτη | Υγρός, πολύδισκος, υποβοήθησης/ολίσθησης (Assisted slipper) |
|---|---|
| Λειτουργία συμπλέκτη | Ντίζα |
| Τελική Μετάδοση | O-ring αλυσίδα |
| Κιβώτιο ταχυτήτων | 6 ταχύτητες |
| Τύπος μετάδοσης | Μηχανικό |
| Quick Shifter | Προαιρετικό αξεσουάρ |
| ABS System | Δικάναλο cornering ABS |
|---|---|
| Φρένα Εμπρός | Δύο δίσκοι 310mm με τετραπίστονες, ακτινικά τοποθετημένες δαγκάνες της Nissin |
| Φρένα Πίσω | Δίσκος 240mm με μονοπίστονη δαγκάνα Nissin |
| Ανάρτηση Εμπρός | Ανεστραμμένο πιρούνι SFF-BP της Showa 41χλστ. διαδρομή 130 mm |
| Ανάρτηση Πίσω | Μονού σωλήνα με μοχλικό Prolink με ρύθμιση προ-φόρτισης επτά σταδίων, αλουμινένιο, ασύμετρο ψαλίδι |
| Εμπρός ελαστικό | - |
| Διαστάσεις Εμπρός Ελαστικού | 120/70ZR17M/C (58W) |
| Πίσω ελαστικό | - |
| Διαστάσεις Πίσω Ελαστικού | 180/55ZR17M/C (73W) |
| Τροχός Εμπρός | 17M/C x MT3.50 |
| Τροχός Πίσω | 17M/C x MT5.50 |
| 12v Socket | - |
|---|---|
| Προβολέας | LED |
| Πίνακας οργάνων | Έγχρωμη οθόνη οργάνων TFT 5” με προσαρμοζόμενη διάταξη, περιλαμβάνει ταχύμετρο, στροφόμετρο, ρολόι, ένδειξη επιλεγμένης σχέσης κιβωτίου, ένδειξη ανεβάσματος |
| Πίσω φως | LED |
| Φώτα ημέρας | - |
| Φώτα στροφής | - |
| Συνδεσιμότητα | Honda RoadSync |
| Πρίζα | - |
| Αυτόματη απενεργοποίηση φλας | - |
| Cruise Control | - |
| Ειδοποίηση φρεναρίσματος έκτακτης ανάγης | NAI |
| Ασφάλεια | - |